Ucesce na atletskom mitingu “Trke slobode” imalo je oko 650 ucenika osnovnih i srednjih skola

Kisa koja je pocela padati neposredno pred pocetak utrka djece predškolskog uzrasta odgodjena je. Prof.  Dejan Blagojević je rekao da će iduće sedmice biti održana utrka za djecu predškolskog uzrasta koja juče nisu nastupila.

13256545_1695767754016482_7134255619720780187_n

Najviše bodova u ukupnom plasmanu osvojila je osnovna škola “Sveti Sava”, drugo mjesto je Osnovna škola “Vuk Karadžić”, treće Osnovna škola “Dragan Vujanović” Svodna i četvrto Osnovna škola Branko Ćopić” Donji Agići.

13244645_483660701830873_6133227881045069941_n13263814_1695767557349835_6734724680277169046_n

Učenici Srednjoškolskog centra “Đuro Radmanović” osvojili su više medalja i bodova od učenika Gimnazije “Petar Kočić”.

Ove godine  održana je i utrka seniora na 5 km u kojoj su učestvovala 22 takmičara.

13244126_483664781830465_8361882974000357161_o

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Lucia Kimani iz Prijedora, druga je Tea Oljača Atletski klub “Sloboda ” Novi Grad i treće Teodora Pjević iz Prijedora.
U muškoj konkurenciji najbolji je bio Osman Januzović, drugi je Belmin Markanović iz  Atletskog kluba Doboj istok i treći je bio Srđan Samardžić iz  Atletskog  kluba  Banjaluka.